עורכי דין נדל"ן

נכסי דלא ניידי (נדל"ן), הקרויים גם נכסי מקרקעין, מוגדרים על פי חוק כנכסים אשר לא ניתן להזיזם ממקומם. במאמר זה נסקור היבטים חוקיים הנוגעים לבעלות על נכסי נדל"ן ואת הצורך בסיוע של עו"ד נדל"ן בהתאם לחוק המקרקעין התשכ"ט – 1969 הבעלות על נכסי מקרקעין כוללת את הדברים הבאים:

בעלות על הקרקע ועל כל הבנוי והנטוע עליה.
בעלות על העומק שמתחת לקרקע ומעל הקרקע.
הזכות להחזיק ולסחור בקרקע לפי חוק.
סוגי עסקאות המצריכות עו"ד נדל"ן

משרד עו"ד אסף גילר | עריכת דין בתחום המקרקעין
לקבלת ייעוץ חייגו עוד היום: 03-6431820 או השאירו פרטים

את עסקאות הנדל"ן – המצריכות עו"ד נדלן – ניתן לחלק לקטגוריות הבאות:

רכישת נדל"ן

עסקת רכישת נדל"ן הינה Steelers jerseys עסקה המצריכה את התערבותו של גורם מקצועי כגון עורכי דין נדל"ן, אשר יגנו על האינטרסים של הרוכשים ויעמדו לצידם לכל אורך שלבי העסקה.

מכירת נדל"ן

במסגרת מכירת נכסי נדל"ן יש cheap nfl jerseys from china להיעזר בגורמים מקצועיים כגון עורכי דין נדל"ן המעורים בגורמים השונים אשר יש לשים עליהם את הדעת במסגרת הסכם המכירה. בין הגורמים המהותיים להם יש להתייחס במהלך העסקה ניתן למנות: עיגון זכויותיהם של המוכרים הן בחוזה המכר והן בזיכרון הדברים, הוצאת אישור יתרת תשלומי משכנתא, דיווח לרשויות המס, הגשת בקשות לפטור ממיסים, קביעת אמצעי תשלום, קביעת פרוטוקול למסירת הנכס ועוד.

השכרת נדל"ן

השכרת הנדל"ן מתייחסת לזכות לערוך שימוש בנכסי נדל"ן לפרק זמן מוגבל ומוגדר מראש, בתמורה לסכום כסף מסוים. בעת חתימה על הסכם להשכרת נכס נדל"ן יש להקפיד על קריאת החוזה על כל סעיפיו, על מנת למנוע אי הבנות ואי נעימויות העשויות להתרחש במהלך תקופת השכרת הנכס.

עו"ד נדלן מקפיד על ביצוע הדברים הבאים:

  • יש לזהות את בעלי הנכס באמצעות טפסי רישום זכויות על הנכס ובאמצעות תעודת זהות. במידה ובעל הנכס העמיד מיופה כוח מטעמו על מנת לטפל בהליך המכירה, יש לדרוש ולראות את מסמך ייפוי הכוח החוקי.
  • יש לבחון היבטים שונים הנוגעים למצבו החוקי של הנכס כגון היתרי הבנייה שלו, הבעלות על הנכס, עיקולים העומדים כנגד הנכס ומיסים העומדים כנגדו.
  • יש לבחון בקפידה את מצבו הפיזי של הנכס ולהיעזר בשמאי מומחה אשר יעריך את מצבו.
    אין להסתפק בעריכת חוזה מכר עתידי אלא יש להתעקש על עריכת זיכרון דברים ראשוני בין הצדדים אשר ישמש אתכם בכל מקרה של אי הבנה עתידית אל מול בעלי הנכס הנוכחיים.
  • יש לקבוע מועדי תשלום מסודרים ולעגן את סכומי התשלומים ואת מועדי התשלומים במסגרת הסכם המכירה אשר נחתם על ידי שני הצדדים.
  • יש לפנות מבעוד מועד אל רשויות המס ולהסדיר את תשלומי ההיטלים כחוק.
  • יש לקבוע צד שלישי אשר יהיה מקובל על שני הצדדים ואשר ישמש כנאמן וכמחזיק התשלומים בעבור הנכס עד למועד העברת הזכויות עליו.

כל עסקת מקרקעין מצריכה את התערבותו של עורך דין מקרקעין ואשר יעמוד לצד לקוחותיו לאורך כל שלבי העסקה ויבצע בעבורם את מגוון הבדיקות והבחינות אותן יש לבצע בעת ביצוע עסקאות נדל"ן.

א. גילר עו"ד

א. גילר עו"ד נדל"ן העוסק בדיני המקרקעין ומעניק שירותי ייעוץ והגנה משפטית מלאים לקהל לקוחותיו לאורך כל שלבי העסקה השונים. לקבלת פרטים נוספים ניתן למלא את טופס יצירת הקשר המצורף או לחייג לטלפון מספר 03-6431820.